Haberler

Ekleyen : Liqui Moly

Ekim 2016 – LIQUI MOLY'nin mavi kırmızı logosunu MotoGP'de daha uzun süre göreceğiz. Alman yağ üreticisi, yarış serisindeki angajmanını, süresi dolmadan önce 2020 sonuna kadar uzattı. LIQUI MOLY'nin Pazarlama Müdürü Peter Baumann, "Bu, bizim motor sporlarına yaptığımız en büyük yatırım – her kuruşuna değer," diyor. Moto2 ve Moto3 sürücülerinin araçlarında LIQUI MOLY yağıyla yaşadıkları olumlu deneyim de kampanyaya katkıda bulunuyor.

2015 sezonundan beri Moto2 ve Moto3 yarışlarındaki bütün sürücüler motosikletlerini LIQUI MOLY yağıyla kullanıyor. Peter Baumann, "Takımlardan gelen tepkiler gayet olumlu oldu," açıklamasını yapıyor. "Yarış pistindeki aşırı koşullar altında kendini kanıtlayan bir yağ, gündelik kullanımdaki güçlüklere rahat rahat dayanır." LIQUI MOLY 2015'ten beri aynı şekilde MotoGP yarış pistlerinde de boy gösteriyor. 

Kampanya sözleşmesinin süresi, önümüzdeki yılın sonunda dolacak. Ama LIQUI MOLY, milyonluk angajmanını, 2020 sonuna kadar, üç yıl uzattı. Peter Baumann, "İlk iki yılda, bu yatırımın ne kadar işe yaradığı görüldü," diyor. "Hem sahada hem de yayınlarda izleyici sayıları olağanüstü. Dolayısıyla MotoGP, markamızın tüm dünyada tanıtılmasına önemli bir katkıda bulunuyor."

Dorna Sports'un Reklamdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Pau Serracanta, sözleşmenin süresi dolmadan uzatılması konusunda şu yorumu yapıyor: "LIQUI MOLY gibi bir şirketle iş ilişkimizi sürdürme şansını elde ettiğimize çok memnun olduk. LIQUI MOLY, son derece önemli olduğu halde pek göz önünde olmayan bir alanda motor sporlarına destek olmak konusunda dünya çapında pazar liderlerinden biri. Dorna ve MotoGP, LIQUI MOLY ismini üç yıl daha her yarış pistinde göreceklerinden dolayı sevinçli."

LIQUI MOLY, yarış serisindeki angajmanının yanı sıra Moto2'de Jonas Folger ve Sandro Cortese ile sahne alan IntactGP takımının da sponsorluğunu üstlenmiş durumda. Bu angajman da aynı şekilde devam edecek. 
``

Ekleyen : Liqui Moly

Aralık 2015 – LIQUI MOLY Two Wheels Genel Müdürü Carlos Tavé, "Bunlar, motosikletin enerji barı – küçükler ve ekstra güç sağlıyorlar," diyor. LIQUI MOLY'nin iki tekerlekli araçlar için yeni benzin katkıları Motorbike Shooter'lardan söz ediyor.

LIQUI MOLY, özellikle motosikletler için katkı maddeleri üreten az sayıda şirketten biri. Şirket elbette bu önderlik konumuyla yetinmeyerek gerek tek tek ürünlerini gerekse bütün ürün yelpazesini geliştirmek için sürekli olarak çalışıyor. Bu çabanın ürünü olarak şimdi de Motorbike Shooter'lar ortaya çıktı.

Bu katkı maddeleri 80 ml'lik küçük kutularda satılıyor. Kutu içeriği, tam bir motosiklet deposuna yetecek şekilde ayarlanmış. 150 ml'lik kutularda satılan mevcut katkı maddelerinin aksine, Motorbike Shooter'lar depoya komple boşaltılabiliyor. Böylece yanında yarı dolu katkı maddesi kutuları taşımak gereği ortadan kalkıyor.

İki tip Motorbike Shooter'ın içeriğinde, mevcut formüller esas alınmış. Speed Shooter, yanma işlemini, dolayısıyla hızlanmayı iyileştiren Motorbike Speed Additiv'in küçük kardeşi. 4T Shooter ise ateşleme odasındaki birikintileri gidererek orijinal performansı geri getiren Motorbike 4T Additiv'in küçük kardeşi. Carlos Travé, "Motorbike Shooter'lar sürüş zevkini artırır ve ekstra performans sağlar," açıklamasını yapıyor. "Böylesi, donanım ayarlarıyla uğraşmaktan daha hızlı, daha kolay ve daha hesaplıdır."

Shooter'lar bayilere 24'er kutuluk koliler halinde dağıtılıyor. Bu sayede ürünler fazladan emek gerektirmeden raflarda kolayca sunulabiliyor.

 

Ekleyen : Liqui Moly

Nisan 2015 – Giderek alışılmış bir şey halini almaya başladı: Motor Klassik, Auto Zeitung, Auto Bild ve Auto Motor und Sport dergilerinin okurları LIQUI MOLY'yi dördüncü ve beşinci kez Almanya'nın en iyi yağ markası olarak seçtiler. Motor yağı ve katkısı uzmanı şirketin yönetim kurulu başkanı Ernst Prost, "Açıkçası zafer kürsüsündeki yerimizden hiç de şikâyetçi değiliz," diyor. "Ama bu unvanları beş yıldır art arda almamıza rağmen kesinlikle kanıksamadık."

Toplam 6,84 milyon okuruyla bu dört derginin arkasında, Alman otomobil dünyasında devasa bir izleyici kitlesi var. Auto Zeitung ve Auto Motor und Sport'ta LIQUI MOLY'nin art arda beşinci kez, Motor Klassik ve Auto Bild'deyse dördüncü kez seçilişi. Ernst Prost, "Bu kadar uzun bir zamana yayılan geniş oy tabanı, uluslararası büyük petrol şirketleri karşısında kendimizi Golyat'ın karşısındaki Davut gibi görebileceğimizi ortaya koyuyor," diyor. "Önemli olan şirketlerin bilançolarının kaç milyar olduğu değil, otomobil sürücülerinin ürünlere ve hizmetlere ne kadar güvenebileceğidir." LIQUI MOLY, mümkün olduğunca yüksek ürün kalitesini garantileyebilmek için, sadece Almanya'da üretim yapıyor. 

Okur oylarının doğruluğu sadece bu dergilerin geniş okur kitlesinden değil, şirketlerin sıralamadaki yerlerinden de belli oluyor. Dergilerin sıralama listesinde liderlik LIQUI MOLY'de; hepsinde onu Castrol ve Mobil izliyor. Bakım maddeleri kategorisindeyse LIQUI MOLY, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ikinciliği kazandı. 

Ernst Prost, "Bu kadar uzun süre zirvede yer alabilmek, otomobil sürücülerinin bize olan güveninin en büyük kanıtı," yorumunu yapıyor. "Bu güven, dünya markası olma yolundaki dayanağımız. En iyi yağ markası haline gelmek neden sadece Almanya'yla sınırlı kalsın?

Ekleyen : Liqui Moly

The last test before the deserved winter break and also the first test of Dynavolt Intact GP with two riders ended very promising. The pilots Sandro Cortese (25) and Jonas Folger (22) finished the two days in the combined ranking in second and third place respectively.

The main focus of the two-day private test at Valencia was mainly to get familiar with each other due to the fact that the Moto2 squad has grown by five people. At best weather conditions with plenty of sunshine and 20 degrees, similar to the 2015 Grand Prix Final nine days ago at the same place, this worked out perfectly. Both, Sandro Cortese as well as Jonas Folger, experienced two very busy and enriching days.

 For More http://www.intactgp.de/en/news/news-einzelansicht.html?&sid=824

Ekleyen : Liqui Moly

Almanya’nın Ulm kentinde 1957 yılında kurulan Liqui Moly , motor, şanzıman, amortisman yağları, katkı maddeleri ile bakım ürünleri ile bugün 110 aşkın ülkeye 4000’den fazla ürün ile hizmet vermekte.

İki yıldır önceki Moto3™ Dünya Şampiyonu Sandrı Cortese ve Moto2™’ye katılan ekibin sponsoru olan Liqui Moly, 2015 yılında Moto2™ and Moto3™’nın Resmi Yağ Sponsoru oldu.

Bu sezon itibari ile her iki kategoride de Grand Prix yarışlarındaki tüm takımların kullandığı motor yağı olan Liqui Moly Kasım 2014’den beri Anlas firması partnerliği ile Türkiye’de yerini aldı.