HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

ANLAS

1974 yılında kurularak Düzce’de üretime başlayan ANLAŞ ANADOLU LASTİK SANAYİ ve TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, "Dünyadaki en iyi motosiklet lastiği üreticisi" olmayı hedefleyerek yola çıktı.

Geçen yıllar içinde bu hedefinin yanı sıra lastik ve kauçuk endüstrisine önemli bir teknoloji ve yarı mamul tedarikçisi olmayı hedefledi ve bu hedefi gerçekleştirdi.

2011'den bu yana, Türkiye’deki başarılarının yanı sıra ihracata yapılan yatırımla birlikte özellikle Batı Avrupa’da prestijli bir marka konumuna ulaştı.

Her yıl piyasaya yeni giren motosiklet modellerine göre üretilen yeni ebat ve desenleri piyasaya sürerek ürün kalitesine yapılan sürekli yatırımlarla Anlas bugün, Avrupa’nın en kaliteli ürünlerini üreten markalardan biri haline gelmiştir.

40 yıldan uzun süredir Türkiye motosiklet lastiği sektörünün lideri olan Anlas, pazarın ihtiyaçlarından yola çıkarak iki yıl önce ilk ve tek yerli gerçek motosiklet kış lastiği Winter Grip'i üretti ve bu lastik dünyanın en iyi kış lastikleri arasına girdi.

Winter Grip sadece yapılan testlerde başarılı olmakla kalmadı, Avrupa'daki kullanıcıların da beğenisini kazandı. Anlas’ın deneyimi ve sürekli gelişim felsefesi sayesinde daha da geliştirilerek kışın yeni efendisi Winter Grip 2 olarak yollardaki yerini aldı.

Winter Grip 2 kış lastikleri, Türkiye'den başka Avrupa ve daha birçok ülkede beğeniyle kullanılmaktadır.

Yeni ürün geliştirme konusunda yakaladığı başarısını istikrarlı bir şekilde sürdürmekte olan Anlas, dünyada sayılı lastik üreticilerinin yapabildiği bir segment olan Off-road lastiklerde Türkiye'de bir ilki gerçekleştirip ilk ve tek yerli enduro lastiği Capra X ve yine ilk ve tek yerli radyal enduro lastiği olan Capra R‘ı üreterek bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Motosiklet lastiği pazarındaki 41 yıllık deneyimle bugün Anlas’ın ürün gamında ayrıca moped, scooter, Atv, go-kart, golf arabası lastikleri, tarım lastikleri ve özel amaçlı lastikler de yer almaktadır.

LIQUI MOLY

Şirket tarihçesi: LIQUI MOLY, küçük bir katkı maddesi üreticisinden, dünya çapında bilenen bir motor yağı markası olmaya doğru.

-LIQUI MOLY motor yağları ve katkılarda onlarca yıllık deneyime sahiptir
- Son yıllarda kayda değer bir büyüme göstermiştir.
- Sadece Almanya'da üretim yapmaktadır.

LIQUI MOLY'nin başında gümüşi bir parıltı vardır. Bu parıltı molybdenum disulphide'den gelir, koyu yeşil kristal minerali. 1957 yılında Ulm'de kurulan LIQUI MOLY bu mineralin üretim patentini alıp, motor yağı katkısı geliştirmek için bu minerali temel almıştır. Bu katkı, yağın yağlanma yeteneğini geliştirir, motorun ömrünü uzatır ve yağ kalmadığı zaman dahi motoru korur. Şirket ismini bu maddeden almıştır, liquid molybdenum disulphide, yani LIQUI MOLY. Bu ürün başarının yolunu açmıştır. Bir katkı ile tüm range geliştirilmiştir. Bugün sayıları 4000'den fazla olan ürün gamını yarım asıra yaklaşan bilgi, birikim ve kalite ile üretmektedir. Zamanla, odak katkılardan motor yağlarına kaymıştır. LIQUI MOLY, karşısında Shell, BP (ve ilişkili Castrol marka) ve Exxon (ve ilişkili Mobil markası) gibi dev şirketlere ait rakipler olmasına rağmen, bu pazarda kendine yer bulup, sürekli büyümektedir.

LIQUI MOLY Almanya’da motor yağlarının önde gelen üreticilerinden biri olup, katkılarda tartışmasız pazar lideridir. Almanya ana pazar olarak kalmakla beraber uluslararası pazar talepleri sürekli artmaktadır. LIQUI MOLY ürünleri artık 100'den fazla ülkede satılmaktadır. Bu, son on yılda gerçekleşen büyümeye de yansımış olup, LIQUI MOLY’nin (MÉGUIN olmaksızın) cirosu bu dönemde üçe katlanmıştır. 2006’dan beri, Saarlouis’de bulunan Meguin LIQUI MOLY’nin yıllarca en önemli tedarikçisi olarak bu Grubun bir olmuştur.

LIQUI MOLY’nin Almanya’dan sadece kökeni gelmemektedir, ayrıca sadece Almanya’da üretmektedir. Genel Müdür Ernst Prost ““Made in Germany” sloganı her geçen gün daha iyi seviyelerde yaşadığımız kalitenin garantisidir.” deyip“ Tercih edilen bir marka olmamızı ürünlerimizin yüksek performanslarına borçluyuz.” diye belirtmektedir. LIQUI MOLY markası şirketin müşterilerine olan yakınlığı sayesinde hayata geçmiştir. Eğer bir müşteri ürün gamında yer almayan bir ürüne ihtiyacı varsa, bu onlar için geliştirilip yapılmaktadır.

LIQUI MOLY yıllarca hareket eden her şeyle ilgilenmiştir. Bu sadece arabalarla sınırlı değildir: LIQUI MOLY ürünleri ilk günden beri endüstride kullanılmıştır örneğin; yel değirmenlerinde kullanılan jeneretörler. Ama yaptığı iş her zaman çok basitti: nesneleri HAREKET ETTİRMEYE DEVAM!

KALİTEMİZ

En büyük hedefimiz her zaman mümkün olan en yüksek kalitede ürünü sağlamaktır. Kimyagerlerimiz son teknik gelişmelerden haberdar olmak için sürekli endüstriyle temas halindedirler..
Ürünlerimizin çoğu kendi geliştirdiğimiz formüllere dayanmaktadır. Bu ürünler devamlı teste tabi tutulmakta ve son teknik güncellemelere uygun olarak ince ayar yapılmaktadır.
Bu işlemler, motor endüstrisinin beğenisi ve ürünlerimizin en yüksek standartlara uygunluğu açısından olmazsa olmamızdır.
Üretim sürecimizin ayrılmaz bir parçası olarak sürekli bir kalite kontrol, hem sizin hem de bizim için fazladan güvenlik sağlar.